Firma w Anglii

Zalety i wady Spółki LTD

Zakładając firmę w Anglii możesz wypłacić 120 000 lub nawet 160 000 złotych bez jakiegokolwiek opodatkowania czy składek na ubezpieczenie w ciągu roku.

Istnieje Konwencja (Konwencja o Unikaniu Podwójnego Opodatkowania między Polską a Wielką Brytanią), która zapewnia Ci bezpieczeństwo ze strony polskiego Urzędu Skarbowego, a jeśli chodzi o ZUS – wynagrodzenie ze spółki LTD nie podlega pod oskładkowanie. Tak jak w polskiej spółce z o.o., tyle, że bez podatków!

Spółka LTD (Limited Company) to forma rozpoznawalna na całym świecie. Dodatkowo, nie musisz marnować czasu na biurokrację. Nie ma tu kasy fiskalnej, zaliczek na podatek – wystarczy, że raz w miesiącu prześlesz nam podsumowanie swoich faktur.

Będąc dyrektorem i 100% udziałowcem w swojej spółce LTD sam ustalasz wysokość swojej pensji.

W Wielkiej Brytanii kwota wolna od jakiegokolwiek podatku czy składek na ubezpieczenie to 8 632 GBP rocznie na osobę. Nie oznacza to jednak, że na tym kończą się Twoje oszczędności.

Po zwiększeniu pensji ponad próg 8 632 GBP dochodzą opłaty na ubezpieczenie, które w Wielkiej Brytanii zależne są od wysokości Twoich dochodów – nie ma tam konieczności opłacania co miesiąc stałej kwoty jak na ZUS w Polsce.

W swojej spółce LTD możesz zatrudnić maksymalnie 3 dyrektorów. Oznacza to, że będziesz w stanie wypłacić z niej do 25 869 GBP, czyli ponad 120 000 zł rocznie, bez jakiegokolwiek opodatkowania, a jeśli wypiszesz dyrektorów z brytyjskiego ubezpieczenia, kwota ta może wzrosnąć nawet do 160 000 złotych.

Prowadząc Spółkę LTD w Wielkiej Brytanii nie tracisz godzin, czy nawet pełnych dni w miesiącu na zbędną biurokrację.

Po tym jak firma zostanie zarejestrowana, jej prowadzenie będzie sprowadzało się z Twojej strony do gromadzenia i przesyłania nam faktur wystawionych i otrzymanych przez Twoją firmę.

Jeśli mieszkasz na co dzień w Wielkiej Brytanii, pracując jako dyrektor w swojej spółce LTD nabywasz prawo do brytyjskiego ubezpieczenia i emerytury, pod warunkiem, że Twoja pensja przekracza tzw. Lower Earnings Limit, czyli 512 GBP (ok. 2 500 zł) miesięcznie.

Wciąż bez odprowadzania podatków i składek na ubezpieczenie będziesz mógł leczyć się w Wielkiej Brytanii i wszystkich innych krajach Unii Europejskiej.

Osobom, które nie są brytyjskimi rezydentami, spółka LTD umożliwia otrzymywanie emerytury z UK, która wynosi ok. 1 000 złotych miesięcznie już po 10 latach pracy i wzrasta z każdym kolejnym rokiem aż do 3 400 złotych miesięcznie!

Nieruchomość i Zakład

Spółka LTD nie może wynajmować w Polsce nieruchomości, ani posiadać tutaj “zakładu” (posiadanie zakładu wiąże się z koniecznością płacenia podatków w Polsce). Dlaczego? Zobacz akt prawny, który pozwala Polakom na prowadzenie firmy w UK: Konwencja o Unikaniu Podwójnego Opodatkowania

Możesz wykonywać swoją pracę we własnym lub wynajmowanym przez siebie mieszkaniu tak długo, jak samo mieszkanie nie służy do celów czysto biznesowych – nie przyjmujesz w nim klientów, nie jest integralną częścią Twojej działalności.

Na przykład programiści lub bloggerzy mogą pracować w każdym miejscu na Ziemi – wystarczy im do tego jedynie komputer.

Definicja zakładu jest dość szczegółowa i dla wielu ludzi granice między działalnością, która wymaga i nie wymaga zakładu zacierają się, dlatego też najlepiej będzie jeśli po prostu skontaktujesz się z nami lub umówisz się na bezpłatną konsultację i opiszesz swój przypadek – pomożemy Ci określić jak przez Polski urząd będzie postrzegana Twoja działalność.